Hakkımda"2004 yılında Aralık ayında doğdu oğlum. Hep farklı bir çocuktu. İki yaşında şekilleri, tüm renkleri ve harfleri öğrenmişti. Okumaya başlayınca kreşe başlattık onu. 3,5 yaşına kadar her gittiği kreşte yaramaz, çok hareketli ama çabuk öğrenen, farklı bir çocuk diye nitelendirdiler onu. Sonunda 3,5 yaşında doğru yeri bulduk. İki yıl boyunca bilim ağırlıklı, ileri müfredatlar veren bir anaokuluna gitti. Ve çok mutluydu. Uzay, insan vücudu, gen, dna... Merak ettiği her şey vardı orada. Bol bol deney yaptı, matematik çalışmaya başladı,   ve okumayı öğrendi. İlkokula başladığında onu ikinci sınıfa aldılar. Fakat ilkokul onu mutlu edemedi. Normal müfredatların arasında boğulmaya, kendine uygun olmayan, çok yavaş giden ve onun yeteneklerine hiç hitap etmeyen dersler yüzünden yaramaz, yerinde durmayan, sürekli öğretmenlerinin hatasını bulan bir çocuk haline geldi. Artık üçüncü sınıfa geçti ve ben dizginleri ele almaya karar verdim. Sistem oğlumun üstünden ezip geçmeden önce onu bu çarkın içinden çekip almaya kararlıyım.

İşte burası da bizim başkaldırımızın hikayesini anlatacak her gün...

Yolculuk başlıyor!"

Demiştim o zaman. Şimdi hem Üstün Zekalılar Öğretmeni hem de Psikolojik Danışman adayı olarak hem oğluma hem de diğer üstün zekalı çocuklara ve ailelerine yardımcı oluyorum.7 yorum:

 1. Offf offf anaokulu öğretmenlerinin sevgi ve ilgiyle bahsettiği oğlumu ilkokul 1. sınıf öğretmeninden dinleyince , şaşırıp ne yapmalı diye ararken buldum bloğunuzu.
  Ben aynı başkaldırı ve sahiplenme duygusu içerisindeyim.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, benimde kızım 2004 Şubat doğumlu. Sanırım biz okul konusunda biraz daha şanslıydık. İyi bir ilkokul öğretmeni bu çok şeyi değiştirebiliyor. Bende kızım için bir blog açtım. Tavsiye ve Önerileri beklerim.
  http://ustunzekalicocuklarvar.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 3. merhaba ben psikoloji bölümü öğrencisiyim, sizin dediğiniz gibi bir kariyer düşünüyorum ama üstün zekalılar öğretmenliği için direk lisans mı okumam gerekecek acaba?

  YanıtlaSil
 4. merhabalar ben ustun zekalilar ogretmenliginden mezun sinif ogretmeniyim.malesef ulkemizde bu cocuklarin ve ailelerinin yasadigi sikinti cok fazla.ilgili ogretmen sayisida oldukca az...bu cocuklarin buyuyupte icler acisi hallerini gorunce

  YanıtlaSil
 5. merhabalar ben ustun zekalilar ogretmenliginden mezun sinif ogretmeniyim.malesef ulkemizde bu cocuklarin ve ailelerinin yasadigi sikinti cok fazla.ilgili ogretmen sayisida oldukca az...bu cocuklarin buyuyupte icler acisi hallerini gorunce

  YanıtlaSil